Robert Zalewski

Robert Zalewski

Купить Метадон Нижняя Салда Współwłaściciel paru spółek, najbardziej znany z tego, że był spirytus movens powstania , a następnie wieloletnim prezesem spółki handlowej Milo, która w ciągu kilkunastu lat  startując od zera doszła do obrotów  2,7 mld zł rocznie ( w połowie poprzednie dekady).

Motywy zajęcia się działalnością na własny rachunek

http://telegra.ph/BioSevia-and-Bioponics-04-16 Jestem chyba trochę nieprzystosowany do życia w hierarchicznych strukturach. Nie lubię słuchać innych. Mam taką „przypadłość”, że nie uznają autorytetu innych, zawsze szukam własnej drogi. Zresztą już w szkole średniej próbowałem handlować. Pracując w organizacji musisz słuchać swojego przełożonego, a rzadko się zdarza, żeby cieszył się on całkowitym szacunkiem i zawsze górował kompetencjami.

Pożądane cechy osobowościowe przedsiębiorcy

Umiejętność szybkiego liczenia, skłonność do podejmowania ryzyka i zdolność oszacowania powodzenia projektu. Jak w pokerze, trzeba umieć ocenić jaka jest szansa wygrania. Ale najważniejsza jest chyba pracowitość i chęć pogłębiania wiedzy o dziedzinie w której się działa. Wiedza i pracowitość, to jest to co charakteryzuje dobrego przedsiębiorcę. Musi więc umieć szybko się uczyć. Dalej – mieć umiejętność pracy zespołowej. Musi umieć przedstawić jasno cel i zadbać o odpowiedni dobór ludzi, którzy pod względem umiejętności, predyspozycji, cech charakteru pasowaliby do różnych funkcji, którą im powierzy. W każdym zespole musi być lider, musi być ktoś z kreatywnymi pomysłami, musi być jakiś dyrygent, ale też ktoś kto krytycznie recenzowałby działania innych. Jak w skomplikowanym mechanizmie każdy członek zespołu, nawet ten na podrzędniejszym stanowisku, musi funkcjonować jak niezawodny trybik, bez którego maszyna się zatrzymuje. Duże firmy dzielą się na zespoły, którymi kierują menadżerowie średniego szczebla. Od nich zależy najwięcej. Bodajże Napoleon powiedział, że wojny wygrywają sierżanci.
Ludzie się wykruszają, zmieniają plany życiowe trzeba ich zastępować innymi. Z drugiej strony zmieniają się warunki, rosną wymagania, dlatego ludzi trzeba szkolić. Ludzie to klucz powodzenia projektu. Firma jest jak rodzina. Więzy między pracownikami, którzy spędzają ze sobą nie raz więcej czasu niż z członkami rodziny muszą być nacechowane sympatią i szacunkiem. No i bardzo ważne –  przedsiębiorca musi umieć dzielić się sukcesem, doceniać innych członków zespołu.

Jak dobrać właściwych ludzi

Próbowałem wszystkich metod rekrutacji  i poprzez agencje pośrednictwa pracy i przez internet i przez znajomych. Każda ma swoje zalety. Tylko nigdy nie udało mi się znaleźć dobrego współpracownika wśród osób rekomendowanych przez… head hunterów. Najlepszych pozyskiwałem z polecenia ludzi, których znałem jako godnych zaufania, na którym można liczyć, wiedziałem że są dobrze zorganizowani, pracowici, solidni, lubią porządek. Ci ludzie żyją w pewnych kręgach, w określonych środowiskach, obracają się wśród osób sobie podobnych. Tak jak  ludzie, którzy zaglądają zbyt często do kieliszka przyjaźnią się z tymi którzy piją. Sięgam też do starych znajomych, albo ze studiów, albo nawet ze szkoły. Wiem kto jest kim, do czego się nadaje, czy jest słowny, rzetelny, czy mogę na nim polegać. Natomiast szukanie współpracowników w rodzinie jest ryzykowne i właściwie nigdy tego nie robiłem.

Najważniejsze dla powodzenia projektu jest…

http://telegra.ph/Kupit-lsd-v-Vihorevka-05-10 …szczęście. Szczęście to znalezienie się w odpowiednim momencie, z właściwą koncepcją we właściwym miejscu rynku. Jeśli działa się w branży, która się rozwija, która rośnie, to rynek wybacza wiele błędów. I odwrotnie jeśli jakiś rynek jest w odwrocie to nie ma sensu w niego inwestować, albo tylko na okres średnioterminowy. Na przykład obecnie rośnie rynek mediów internetowych, a w coraz głębszym kryzysie są media drukowane, schyłkowy wydaje mi się też  rynek telewizyjny.
click here Kiedy walka z niepowodzeniami jest godną pochwały wytrwałością, a kiedy staje się bezmyślnym uporem?

To jest jak z kobietą. Walczysz, walczysz, ale kiedy widzisz, że nie masz szans musisz zdecydowanie zrezygnować. Istotne jakie są przyczyny trudności? Wewnętrzne, czyli  twoja oferta jest słaba, czy zewnętrzne – rynek jest schyłkowy, spada jego wartość. Właściwy punkt wyjścia jest równie ważny jak punkt wejścia. Każdy koncept starzeje się, podlega tym samym wahaniom wartości jak krzywa Gausa żywotności produktu. Najlepiej przedsiębiorstwo sprzedać kiedy znajduje się w szczycie lub tuż przed szczytem…

Brak komentarzy

Skomentuj