Będę czytać Gazetę Wyborczą

Będę czytać Gazetę Wyborczą

Wypadem do Hiszpanii zakończyłem sezon motocyklowy i wracam do komputera. Dla zachowania równowagi intelektualnej w nowej sytuacji politycznej odstawiłem tygodnik „W Sieci” i zaczynam czytać „GW”. Pierwsze wrażenie, ależ to świetnie redagowany dziennik! Ale przy paru tekstach dostałem drgawek. Są to artykuły  nieprzyzwoite. Gdyby tu nie chodziło o środowisko ludzi bez wątpienia bardzo inteligentnych pomyślałbym, że te głupie teksty wyszły spod pióra jakiś tumanów. Ale ponieważ tak nie jest to mamy do czynienia z nierzetelnością, nieprzyzwoitością inetelektualną, świadomym wprowadzaniem w błąd.

Skopano ministra, który miał nieostrożność wspomnieć, że dramat paryski zmusza do ponownego rozważenia kwestii przyjęcia przez Polskę muzułmańskich uciekinierów. Jak można – naśmiewają się autorytety – posądzać ludzi, którzy dopiero co uciekli spod bomb i przemocy o zamiar podkładania tu bomb?! Ich nie, ale ich dzieci lub wnuki jak najbardziej tak! I to właśnie ujawniło się przy okazji zamachów w Paryżu. Ich sprawcami byli obywatele Belgii czy Francji, urodzeni już w Europie, ale pochodzący z rodzin muzułmańskich, które słabo integrują się ze społeczeństwami demokratycznymi.

Nawiasem mówiąc wśród uciekinierów też zdarzają się różne ptaszki. W Niemczech wśród tych setek tysięcy przybyszy służby zwróciły uwagę na ponad 140 osób, z czego jednak tylko 16 trzeba było objąć ścisłym nadzorem. Rzeczywiście odsetek nie wielki, ale problemem nie są sami uciekinierzy, lecz w przyszłości – jak uczy doświadczenie największych aktów terorystycznych w Europie – ich potomkowie, mieszkańcy krajów europejskich i mający ich obywatelstwo.

A już zgrzytam zębami kiedy czytam pranicze dywagacje autorytetów, powielane następnie przez szeregowych publicystów o niestosownym , ba wręcz bezprawnym ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego. Skazanie na karę więzienia cieszącego się nieposzlakowaną opinią człowieka, który walczył z korupcją przy równoczesnym pobłażaniu dla łapowniczki było największym skandalem sądowniczym w Polsce powojennej. I słusznie prezydent przeciął tę sprawę swoją decyzją. W interesie wszystkich Polaków jest żeby jak najszybciej zapomnieć o tej niefortunnej, kompromitującej nasz kraj sprawie. Ciszej nad tą trumną…

Podobne artykuły

Brak komentarzy

Skomentuj